Cursos

Categoria: Novetats Inici: 31/07/2017
Durada:
Estat:

agost 2017

Voluntariat per la llengua

voluntariat llengua logo

Què és?
El Voluntariat per la llengua és un programa que facilita que totes les persones que tenen coneixements bàsics de català i es volen llançar a parlar-lo el puguin practicar en un context distès i real. Són molts els alumnes que aprenen català a les aules i que volen complementar el seu aprenentatge de la llengua oral. El Voluntariat per la llengua pretén facilitar als aprenents un interlocutor per poder conversar en català, ajudar-los a superar una possible inseguretat i millorar la seva fluïdesa.

Qui pot ser voluntari?
 Qualsevol persona major d’edat que parli habitualment en català i que vulgui trobar-se amb una persona que vulgui millorar la seva llengua oral.

Qui pot ser aprenent?
 Qualsevol persona major d’edat que estigui estudiant català i que vulgui millorar la seva fluïdesa i l’incorpori d’una manera natural a les seves activitats quotidianes o laborals.

Com funciona?
 La parella lingüística es troba una hora a la setmana durant 10 setmanes per conversar. Hi ha dues modalitats: presencial, en què les trobades es poden fer en un bar, centre cívic, local social o tot fent una activitat, i virtual, en què les trobades es fan a través de videoconferència.

Què cal fer per apuntar-s’hi?
Omplir una fitxa d’inscripció, ja sigui presencialment al Servei de Català més proper o bé per internet a:
http://www.vxl.cat

Serveis de Català a la demarcació de Girona  

Alt Empordà: 972 506 663 / altemporda@cpnl.cat
Baix Empordà: 972 642 310 (ext. 216) / baixemporda@cpnl.cat
Calonge: 972 660 481 / calonge@cpnl.cat
Girona: 972 220 663 / vxl.girona@cpnl.cat
La Bisbal: 972 972 643 490 / labisbal@cpnl.cat
Olot-Garrotxa: 972 270 902 / olot-garrotxa@cpnl.cat
Palafrugell: 972 011 647 / palafrugell@cpnl.cat
Pla de l’Estany: 972 573 550 (ext. 5) / plaestany@cpnl.cat
Roses: 972 253 947 / roses@cpnl.cat

Torroella: 972 757 301 / torroella@cpnl.cat
Arbúcies: 972 969 192 / arbucies@cpnl.cat
Blanes: 972 358 555 / blanes@cpnl.cat
Figueres: 972 506 663 / figueres@cpnl.cat
Gironès: 972 213 262 / girones@cpnl.cat
La Selva: 872 973 890 / selva@cpnl.cat
Lloret: 972 361 834 / lloret@cpnl.cat
Palamós: 972 600 990 / palamos@cpnl.cat
Ripollès: 972 703 211 / ripolles@cpnl.cat
Salt: 972 249 191 (ext. 1319) / salt@cpnl.cat






Cercador Instal·ladors
Cercador
de morositat
Col·laboradors:
HIVERN
De dilluns a divendres
9 a 14 i de 16 a 19h
ESTIU
Del 23 de juny al 8 de setembre
8 a 15h
VACANCES
De l'1 al 15 d'agost

GREMI D'INSTAL·LADORS DE GIRONA
Oficines: Tel. 972 21 35 66 - Fax 972 22 47 04
Formació: Tel. 972 41 26 15 - Fax 972 224 704
C. Cartellà, 8-12 - 17007 Girona (Sector Industrial de Domeny)
info@elgremi.cat Avís legal
iglésiesassociats